Proč neodkládat STK díky možnosti COVIDU o deset měsíců?

Dle nařízení vlády ČR mohou motoristé díky Covidové situaci v ČR odložit STK o deset měsíců.

Proč to nedělat?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje: www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Důvod první

U vozidel, kterým hrozí reálně propadnutí STK v období 1.9. 2020 – 30.6. 2021 je zde možnost ( nikoliv povinnost ) prodloužit si termín o 10 měsíců.  Osobně této  možnosti NEdoporučuji využít – ba naopak doporučuji jet na STK v řádném termínu – PROČ?

  • Žádný policista v rámci EU by Vás neměl pokutovat za propadlou STK
  • Žádný jiný úřad  na Vás díky této výjimce nemůže až na jeden ten nejdůležitější!
  • A tím je pojišťovna!

Při sepisování pojistné smlouvy jste jasně podepsali, že vozidlo je v řádném technickém stavu a má platné doklady včetně STK  ( věta je lehce přenesena, zjednodušena ). Sice není známo, že by v tomto období pojišťovna uplatnila tuto klauzuli, ale může.

Hodně mi toto připomíná případ, kdy klient stavěl dům. Zeptal se na místním povodí, zeptal se na místní obci a nikdo neměl problém. Jenže se nezeptal pojišťovny a ta problém měla. ( nepojistitelná povodňová zóna )

Jinak řečeno, stát Vám nebude vyplácet škodu za pojistné nebezpečí. Tak jak Vám ji nebude vyplácet u výše stavěného domu ( povodí, či místní obec ). Vždy to bude pojišťovna. A to je úplně jiná instituce než stát.

Druhý důvod   je ten, že my Češi necháváme vše na poslední chvíli. Vzpomeňte si na daňová přiznání, kdy se Češi vymlouvají proč to nestihli a stát prodlužuje pracovní dobu na úřadech ( hlavně ty nadávky na úředníky ). Vzpomeňte si na Vánoce, kdy většina Čechů řeší dárky deset dní před Vánoci. Případně kolik lidí „funguje“ s propadlými doklady a nemusí to být vždy jen řidičák.

A nyní tuto klasickou českou vlastnost převeďte na prodlouženou STK. Objednáte se na STK čtrnáct dní dopředu a máte smůlu, další volný termín je až za měsíc, protože většina řidičů / majitelů vozidel nechala kontrolu na poslední chvíli. Tzn. můžete se zlobit max. sami na sebe, že nyní nemůžete jezdit s vozidlem. Vyjet s vozidlem bez platné STK vůči pojišťovně je čistý hazard.

Doporučuji všem: dodržujte své STK dle Vašich aktuálních platných termínů! Tzn. jestli máte např. STK  01.06. 2021 tak nejpozději k 01.06. 2021 si domluvte termín na STK.

Nevíte-li si rady s pojištěním vozidla ( povinné ručení / havarijní pojištění /skla zvěř… ) můžete se na mě kdykoliv obrátit!

Hezký den bez pojistných událostí.

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

zde najdete plný kontakt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *