Čas prázdnin – čas na kvalitní cestovní pojištění

Je před námi snad nejdelší a taky nejkrásnější čas – čas prázdnin. Nutno podotknout, že i jedno z nejrizikovějších období z důvodu úrazu. V tomto období bohužel roste počet úrazů a je třeba stále myslet na kvalitní úrazové a cestovní pojištění. 

Cestovní pojištění – jedno z nejlevnějších, ale také nejpodceňovanější pojištění na trhu. Co tedy kryje, co od něj očekávat, potřebuji ho vůbec ?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Cestovní pojištění – jen hazardér bez něj vycestuje!  Ale bohužel stále se takoví cestovatelé „najdou“.  Každý zodpovědný cestovatel či turista bere cestovní pojištění jako nepostradatelnou součást své cesty či expedice. Ale na co si dát pozor, co cestovní pojištění obsahuje, co od  tohoto pojištění mohu čekat?

Cestovní pojištění se většinou skládá ze tří částí:

  • Pojištění léčebných výloh
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění odpovědnosti, ztráta zavazadel, opoždění letu atp.

Každá pojišťovna má tyto „balíčky“ sestavené jinak…s různorodými limity, ale také některé části mohou být i bezlimitní.

Každopádně pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti, by měly být prioritní.  

Běžné a standartní pojištění většinou nekryje: adrenalinové sportovní aktivity – let padákem nad  mořem, či canoeing v rakouských, slovinských případně v jiných horách, nebo vysokohorská turistika či horolezecký sport s cepínem v ruce či mačkami na nohou nad „X“ metrů nad mořem…  Nebo jachting uprostřed moře či oceánu – to jsou aktivity, které běžné standartní pojištění většinou nekryje. Ale i takový bungee jumping na českém jezeře či rybníku – i toto je běžně ve výlukách. Co tak let balónem na moravskými či českými lesy, nebo tandemový seskok s padákem…opět  výluka – když se na mě obrátíte, poradím Vám jak tyto aktivity pojistit.

A  výše zmiňovaná odpovědnost? Dovede si představit, že díky canoeingu ve švýcarských horách rozbijete půjčený člun, kajak …jaká bude škoda? Případně poškodíte jakoukoliv činností drahý vůz místního občana.  A co když zraníte člověka (např. při jízdě na kole ve Francii srazíte chodce ) a ještě s trvalými následky? Zde mohou být částky statisícové, či milionové!

Opravdu cestovní pojištění je tak drahé, aby jste si dopřáli dovolenou bez starostí? Budete riskovat úsporu pár korun, oproti ceně Vaší dovolené?

Běžná dovolená u moře  klienta 30ti let stojí cca 20.000 Kč a více… a kolik stojí pojištění na danou dobu? –  korunové částky oproti tomu jaká rizika kryje…

Chcete kvalitní cestovní pojištění ?…zavolejte, pište…. I když budete  šplhat třeba na Matterhorn, poradím Vám…. ( Matterhorn je ve výlukách, ale pojistit lze )

Máte možnost mi zavolat, nebo si říct, že to zvládne první pobočka Vaši pojišťovny – viz můj eBook první bod – ke stažení zcela zdarma !  ZDE

Účelem tohoto článku není ve Vás vyvolat obavy či strach, ale podat Vám informace o tom, že i to jedno z nejlevnějších pojištění skrývá svá úskalí a není vhodné ho podceňovat a už nepřipustit myšlenku ho nemít vůbec.

Každopádně Vám přeji krásnou dovolenou s velkými a splněnými sny, naplněnými  zážitky a plného slunce a hlavně –  bez jakékoliv pojistné události, která by Vám mohla prázdniny či dovolenou pokazit a to se týká i pojištění vozidel.Taková havarie či porucha vozidla je častou a velmi nepřijemnou zkušeností….a co s tím…. ??? O tom snad ale příště….

Hezký den bez pojistných událostí.

Váš osobní pojistný poradce.

Doubek Radek

Jakékoliv šíření, kopírovaní  tohoto textu, či jejich částí bez
uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *