Kolik stojí nemocenská?

Podtitul: česká rodina v číslech

Průměrná česká rodina vydá za běžný měsíční provoz cca 30.000Kč. Záložní plán má ale málokterá. Jak velký propad mě čeká při nemocenské?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

CO SI PŘEJEME NEJVÍCE?

Je krátce po nejkrásnějších svátcích roku a všichni jsme si přáli hodně zdraví – to zdraví, které má nevyčíslitelnou hodnotu. Zatímco si ale nejvíce přejeme fungující a šťastnou rodinu ( 91%), je druhým nejdůležitějším prvkem právě zdraví ( 55% ) a až následně shromažďování majetku ( 4% ) – tak záložní plán pro dlouhodobý finanční výpadek najdete málokde.

Realita je taková, že dlouhodobý finanční výpadek dostává rodinu do finanční tísně a nezřídka do dluhové pasti. A může trvat i několik let, než člověk z této spirály vystoupí. A už se zde nebavíme o částce např. 1500Kč/měs., ale o částkách mnohonásobně vyšších, přičteme-li k tomu i úroky a procenta.

CO SE TEDY MŮŽE STÁT?

Mámy a tátové mají mylnou představu, že se nic nemůže stát. Opak je pravdou a denně se dějí úrazy a vyskytují se nemoci, které nás vyřadí z pracovního procesu na mnoho měsíců ne-li let.

Jestliže průměrná cena dobře nastaveného životního pojištění (nejen úrazového) stojí dnes okolo 1.500Kč/měs./os., tak dlouhodobý výpadek příjmu u výdělečné osoby se pohybuje od 5.000Kč a více měsíčně a to ještě za předpokladu, že není nutná speciální léčba, speciální pomůcky, úprava bytu na bezbarierový atp. V tomto případě se jedná o další tisíce – ne-li desetitisíce.

A jak je to s platbami hypoték?

Určitě se dá s bankou dohodnout na snížení splátek, čímž se ale protáhne opět doba splácení a Vy budete muset opět zaplatit další úroky – takže opět zaplatíte více.

CO S TÍM?

Než vyřknete negativní „ortel“ nad kvalitním životním pojištění, spočítejte se jak dlouho vydržíte bez příjmu? Měsíc, dva a dále…???

Nejčastější výmluva proč nemít zřízené kvalitní životní pojištění je cena: okolo 1.500K/měs./os. je moc. A pokles o 5.000Kč/měs. a více moc není?  Kolik stojí dvoutýdenní pobyt v lázních či sanatoriu? Toto jsou další částky, které opět zatíži rodinný rozpočet.

Za cca 1.500Kč/měs/os. kryje pojišťovna často milionové částky. Vy by jste za tento finanční obnos tyto částky kryli?  Běžný klient neví, co smlouva kryje a jak funguje a už vůbec nedomýšlí následky dlouhodobého výpadku. 

Co si tak odpustit půl krabičky cigaret denně, nebo jen jedno pivo denně…

Kolik stojí nemocenská? – zajímavý statistický údaj:

Při příjmu 30.000Kč / měs. hrubého, ( tj. 25.324Kč čistého – rodič s dvěmi dětmi ) budou Vaše náhrady mzdy a nemocenské 14.269Kč…(počítáno na jeden kalendářní měsíc)…

Finanční propad: 11.055Kč / měsíčně a Vás trápí cca. 1500Kč/měs/os.?

Poslední důležitá otázka:

– bude vůbec pojistka fungovat, když ji budu potřebovat? viz zde

Nevíte-li si rady s nastavením pojistných smluv, můžete mě kdykoliv kontaktovat.

Myslete preventivně – prevence je vždy levnější!

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Zdroje:

– statistiky PČS

– výpočet – nemocenská kalkulačka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *