Jaké chyby se dělají při pojištění skel vozidel?

I když pojištění skel vozidel je riziko, které je celkem dobře pojišťováno, přesto se zde dějí chyby, které jdou jednoduše odstranit. Neděláte ty samé chyby? Nebudete následně nemile překvapení doplatkem za opravu skla / skel z pojištění?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje: www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Čelní sklo nebo všechna výhledová skla?

Za mě určitě všechna skla, včetně střešního. Proč všechna? Zadnímu sklu sice nehrozí takové riziko tlaku vzduchu, nebo od létajících předmětů ( nejčastěji kamenů ), ale když se vandal rozhodne rozbít sklo, bývá to nejčastěji to zadní, které je ještě k tomu vyhřívané ( takže těžko si ho koupíte na vrakovišti ).

Spoluúčast:

I zde je možnost zvolit si vyšší spoluúčast za „cenu“ nižšího pojistného. Nedělejte to! Vyžádejte si u vaší pojišťovny nejnižší možnou spoluúčast, kterou nabízí.

Limit:

Asi největší problém je u limitu. Nejčastější limit je 10.000 Kč na čelní sklo. Jenže když pojišťujete všechna skla tak limit 10.000 Kč už určitě stačit nebude.

U nových aut a „vyšších značek“ určitě nestačí ani limit 15.000 Kč. U vozidla, které má stáří 3 roky a budeme-li se bavit o malém vozidle např. Citroen C2, nebo naopak o vozidle typu Toyota RAW4 tak zde ceny skel budou velmi rozdílné. Čelní sklo na Huyndai Tucson 2021 stojí cca 15.000Kč ( a kde je cena za zbytek skel… )

Některé pojišťovny nabízejí pojištění skel bez limitu – doporučuji.

I sklo / skla mají svou výbavu:

Ve sklech vozidla můžete najít kromě klasického vyhřívaní také různé senzory (např. děšťový ), antény (radiový signál, GPS signál… ) mohou být tónované atp. Čím vyšší „výbava“ tím vyšší cena za případnou opravu.

DOPORUČENÍ ZÁVĚREM:

Máte-li novější vozidlo (do pěti let) určitě se podívejte do své pojistné smlouvy, zda opravdu máte dobře pojištěná svá skla, ať nejste v případě pojistné události překvapeni případným doplatkem. Minimální limit doporučuji 15.000Kč na všechna skla ( s přihlédnutím na typ / druh vozidla )

I když máte „menší vozidlo“, měl by být limit přizpůsoben k aktuální ceně všech skel vozidla.

V případě, že si nevíte rady s pojištěním skel vozidla, můžete se na mě obrátit.

Hezký den bez pojistných událostí a mnoho šťastných kilometrů.

Doubek Radek

zde najdete plný kontakt

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *