Ministerstvo zahraničních věcí informuje

Dnešním dnem bych Vás rád informoval o možnosti využití přínosné služby, kterou poskytuje Ministerstvo zahraničí ČR a která varuje před nenadálými situacemi v místě Vaší dovolené. Bohudík, tato služba je zcela zdarma a dobrovolná. Takže je na každém z Vás, zda ji využije či ne. A je jedno zda cestujete na Slovensko, nebo pár kilometrů za hranice do Rakouska. 

 Jak to  funguje a co od toho můžeme očekávat?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno.

Drtivá většina z nás cestuje a většina (nikoliv všichni ) z těch co cestují, cestují do zahraničí. A ať je to Asie, Austrálie, Evropa, nebo jiný světový kontinent – všude na světě by se Vám mohla hodit níže uvedená služba.

Ta  je v plné režii Ministerstva zahraničí ČR tím pádem nepřebírám jakékoliv závazky za jeho fungování, či následky těchto dat či informací.

Pokud je zde čtenář, který si myslí, že cílená a kvalitní informace není tak důležitá, ať mi sdělí  – třeba na můj Facebook, kdy informace není cennější, než to co si sám určí… ???  Jinak řečeno, nic cennějšího, než kvalitní trefnou či cílenou  informaci já osobně neznám. Proto se kvalitní informace tak dobře platí a Vy všichni je máte zcela zdarma. Lidé se naučili brát věci lehkovážně a teprve až když mají problém, shánějí kvalitní informace…

Ale vraťme se zpět k danému tématu…

….víte o možnosti, že se jde zcela zdarma  „pojistit“  ze strany informací na stránkách Ministerstva zahraničí, kde se cestovatel může dobrovolně  registrovat v systému DROZD a v případě jakéhokoliv ohrožení ve Vaší oblasti, budete informováni  o dané situaci? V roce 2014 bylo takto registrováno cca 11 tisíc turistů, v roce 2015 už cca 15 tisic turistů a číslo stále roste.

Co mi tato informace přináší ?

Snad každý má v paměti obrovské tsunami v roce 2004 v Indickém oceánu, ale Vy by jste byli v předstihu informováni, že v dané oblasti se nemáte zdržovat….brali by jste tuto informaci?

Že necestujete tak daleko? A co tak atentáty ve Francii 2015? V době atentátů se šířily informace internetem nebo jinými medii jako lavina, a Vy sedíte v baru či restauraci o kilometr dále a nic netušíte – brali by jste takovou informaci ?

Nebo pokus o vojenský převrat v Turecku v noci  z 14. na 15.7. 2016…taky se Vás netýká ?

Jestli ano, jak a kde se tedy mohu registrovat???

Registrace je dobrovolná, zdarma a můžete ji provést  ZDE – dnes bohužel nikde není ve světě bezpečno….

Lidé často všeobecně podceňují rizika. Nejlevnější  a často velmi účinnou službou bývá prevence…

Každopádně všem přeji krásný zbytek  prázdnin či dovolených a bezpečný návrat do svých domovů bez jakýkoliv problémů…

Váš pojistný poradce.

Hezký den bez pojistných událostí

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu , či jeho částí bez
uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *