Nepojistitelné osoby

Často slýchávám od potenciálních klientů „mě nikdo nepojistí“. Stále říkám, že snad kromě vysokého věku jsou všechno osoby pojistitelné – byť spousty pojišťoven tyto osoby mají ve výlukách. Kdo jsou tito lidé?

Rozdělil bych je do tří skupin.

1. Lidé s vysokým stupněm nebezpečí povolání – jako je pyrotechnik, hasič, krotitel zvěře, dřevorubec …

2. Lidé s rekreačními adrenalinovými koníčky – např. horolezectví, parašutismus, motokros…

3. Lidé se zdravotním hendikepem ať už následkem nemocí či úrazu

Jak to tedy ve skutečnosti je?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu bez
uvedeného zdroje:http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Všichni tito lidé jsou pojistitelní !

 Existují kombinace, kdy za standartních pojistných podmínek se dá i často „nepojistitelné“ povolání, nebo povolání ve třetí či čtvrté rizikové skupině, pojisti i v první rizikové skupině…Určitě ne všechna rizika, ale část ano. Jak je možné, že například dřevorubec může být v „jedničce“… ano může, a bude v pojistné  smlouvě napsáno dřevorubec . Proč Vám to nikdo neřekl? Tak to opravdu nevím. Nejčastější důvod je ten, že o této možnosti moc poradců neví, nebo z jakéhokoliv důvodu tato informace není pro ně zajímavá.

Může i např. diabetik,  epileptik, či člověk se srdeční vadou nebo invalidní člověk být pojištěn? Samozřejmě, že může. A pojistné částky jsou natolik vysoké a dostačující, že ještě žádný klient nepožadoval maximální možné pojistné krytí. Proč by člověk např. se srdeční vadou – si nemohl zlomit ruku, nebo nemohl mít trvalé následky po úraze, případně nemohl mít pojištěnou nemocenskou na nemoci, které nesouvisí přímo s jeho zdravotním hendikepem?

A jak je to s našimi koníčky, které jsou často ve výlukách ? Pokud se jedná např. o parašutismus, kde je 20-30 seskoků ročně, jde to pojistit v rámci životního pojištění i v první rizikové skupině, jedná-li se např. o administrativního pracovníka. Jedeme-li na dovolenou, a předpokládáme adrenalinové zážitky, i toto jde pojistit v rámci životního pojištění – ( zde doporučuji doplnit logicky i cestovním pojištěním, jedná-li se o zahraničí ). A jak velké pojistné budu muset hradit jako parašutista? Překvapivě nízké, lépe řečeno úplně standartní, jako platíte nyní na svém životním pojištění. Ale pozor – ne každé životní pojištění toto pojistit umí a dokonce spousty životních pojištění má tyto a podobné adrenalinové oblíbené rekreační koníčky ve výlukách. Přečtěte si své pojistné podmínky!

Příklad: manžel koupí své ženě vytoužený zážitek v podobě letu balónem. Díky jakémukoliv manévru se stane, že si klient ublíží a pojišťovna klienta tuto pojistnou událost neplní ! Je-li to jen zlomený palec na ruce, asi to zamrzí, ale není to ohrožující. Bude-li ale úraz vážný, nebo dokonce s trvalými následky, s dlouhodobou nemocenskou a pojišťovna klienta odmítne toto plnit, tak je tento stav mnohdy pro klienty finančně ohrožující. Přitom jen manžel chtěl své ženě koupit krásný dárek k výročí. Když víte kde a jak si tuto službu zajistit, finanční kompenzaci za svou pojistnou událost dostanete.

Na závěr se chci zeptat :  ještě si myslíte, že existují nepojistitelní lidé? Ale ano i ti existují, ale toto je omezeno výší vstupního věku zájemce o pojištění. Ale pokud nám pro příklad postačí člověk v produktivním věku , a zařadím ho do kterékoliv z výše uvedených skupin – tak takový člověk je  vždy pojistitelný. 

Já se snažím tyto osoby nejen vyhledávat, ale také jim i v rámci pojištění pomoci. Pokud patříte do jedné z výše uvedených skupin a nikdo Vám nechce a nebo nemůže pomoci – jen protože máte např. nemocné ledviny, nebo štítnou žlázu, tak mi napište svůj příběh nebo mi zavolejte a věřím, že funkční řešení najdeme.

 Hezký den bez pojistných událostí.

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu bez
uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *