Pojištění solárních panelů (FVE)

Při dnešním zdražovaní snad „všeho“, mnozí majitelé rodinných domů ( nemovitosti/tí ) si moudře nechávají instalovat na střechy svých domů solární panely ( FVE ) – logicky kde to je reálné a jinak schůdné.  A i když si jsou vědomi ceny tohoto zařízení tak si neuvědomí, jak je to s případnou škodou na solárních panelech – že ne na vše se vztahuje záruka z výrobku, ale je potřeba pojištěni.

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Solární panely ( FVE ) jsou určitě chytré řešení pro rodinné domy a část firem, kdy se dá hodně ušetřit na elektrické energii. A i když se vyrábí stále více na provoz úspornější spotřebiče tak spotřeba elektřiny stoupá. Má to svou logiku, spotřebičů nám v domácnostech roste. V případě, že by jste na den byli bez elektřiny – tak se defacto vyřadíte z běžného života. Nenabijete si telefon, nerozjedete PC, mnozí vaří na elektřině, vyhřívají své domácnosti, rodinné domy.

Kdo tedy má možnost a je to reálné využije přírodu a nechá si na střechu domu /firmy nainstalovat solární panely ( FVE ), které mu pomohou cenu elektřiny snížit.

I FIRMY A ORGANIZACE VYUŽÍVAJÍ JAKO SPRÁVNÍ HOSPODÁŘI SOLÁRNÍ PANELY

Jen málo majitelů, těchto solárních panelů si uvědomí, že montáží solárů ( FVE ) tímto zvednou hodnotu nemovitost a je vhodné se zamyslet nad aktualizací pojištění nemovitostí ( můžete mít více nemovitostí se soláry ).

Kromě běžného podpojištění, kterým trpí většina trhu na majetkové pojištění si ještě montáží solárních panelů více toto podpojištění prohloubíte.

CO JE A JAK FUNGUJE PODPOJIŠTĚNÍ viz zde

Jak tedy postupovat po montáži solárních panelů v rámci pojištění. Určitě vytáhnout z šuplíku – či z jiného místa kde máte smlouvy uložené – smlouvu na nemovitost, ( a to i kdyby byla stará 2-3roky ) nechat si přepočítat její aktuální hodnotu a připočíst cenu solárních panelů. Ano, je možné , že někteří mi kolegové z konkurence budou argumentovat, tím, že solary ( FVE ), jsou součástí nemovitosti a pojištění se vztahuje i na ně. A mají pravdu, ale chcete mít pochybnosti nebo jistotu o pojistné částce? Chcete být kráceni, nebo dostat plnění? Dobrý hospodář přeci má rád rezervu a solární panely nejsou levná záležitost.

Tzn. jestli Vám pojišťovna spočítala, že Váš rodinný dům má hodnotu 10 miliónů korun a solární panely ( FVE ) stály 500 000Kč je vhodné mít dům pojištěn na 10,5 miliónu korun jako minimální částku.

Nevíte si rady s výpočtem pojistné smlouvy na nemovitost/ti? Můžete se na mě obrátit – viz zde.

U hypotéky si zafixujete cenu, ale u pojistky nemovitosti ne?

Jako příklad použijeme rodinný dům výše na pojistnou částku 10.5mil korun

  Já bych Vám doporučil pojistit dům ( nemovitost/ti ) na 11-11,5 miliónů korun a to z důvodu, že si zafixujete cenu na delší dobu než klasických 5let. ( doporučená cena na přepočet pojištění nemovitosti ). Ano nyní budete platit trošku více, ale za 2-3 léta se cena otočí a ten, který si nechal pojistnou hodnotu na 10,5mil Kč začne padat do podpojištění ( krácení při pojistné události ), tak ten který má dům pojištěn na 11mil a více tak než začne padat do podpojištění tak bude doba 5-6 let. V časové ose, už na tom bude moudrý člověk cenově lépe, protože při pojistné události nedojde ke krácení. A zatím, co moudrý člověk bude platit stále stejné pojistné, ten který chtěl „ušetřit“ už bude muset platit mnohem vyšší pojistné – za pět let budou ceny pojistného určitě mnohem výše – nebude-li chtít riskovat krácení při pojistné události.

Nevíte si rady s výpočtem pojistné smlouvy na nemovitost/ti? Můžete se na mě obrátitviz zde.

Hezký den bez pojistných událostí

Doubek Radek

zde najdete plný kontakt

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *