Rizikové sporty

Podtitul : rekreační rizikové sporty – jak je to s pojištěním?

     Často  při svých cestách za poznáním děláme aktivity, které mají pojišťovny v drtivých případech ve výlukách. Přesto se najde řešení, jak i naše adrenalinové zážitky pokrýt, bez strachu že tento zážitek přebije starost z vážného úrazu.

Umím si představit situaci, kdy dojde k těžkému ublížení na zdraví při těchto adrenalinových  zážitcích. Polámané kosti v těle, natržená slezina, invalidita.  A  co řekne pojišťovna? „Bohužel, toto máme ve výlukách.“

Článek obsahuje také video s výtahem pojistných podmínek.

 Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Nejdříve si musíme uvědomit co vlastně jsou rizikové rekreační sporty – jedná se o aktivity s vysokou pravděpodobností úrazu či nehody. Nejen ve vzduchu nebo na laně, ale také na zemi. Kdokoliv se podívá do pojistných podmínek cestovního i životního / úrazového / pojištění zjistí, že tyto aktivity ve většině případech jsou ve výlukách.

Případ z českých luhů a hájů

Muž koupí své ženě k výročí let balonem. Při letu se stane jakákoliv nehoda (třeba poryv větru nebo technická závada) a balon spadne. – např. viz zde Nyní je jedno jestli jen zlomená ruka, nebo bohužel něco vážnějšího – důležitý je fakt, že tato činnost je ve výlukách.  

Případ od moře

Kdo byl u moře tak ví, že jedna z žádaných atrakcí je let padákem taženým lodí. Pokud se startuje a přistává z lodi, jedná se celkem o bezpečný mánevr. Ale u startu a přistávání z pevniny  se jedná o velmi nebezpečný kousek. Toto se děje např. v Tunisku. A při pádu ze vzduchu hrozí velmi škaredý úraz. První problém tedy může být, že se jedná již o území mimo Evropu a druhý (závažnější) – jedná se o rizikový rekreační sport – a je ve výlukách.

Případ z hor

V Alpách je možnost půjčit čtyřkolku pro jízdu ve volném terénu. Pokud jedete po oficiální komunikaci je vše v pořádku. V momentě, když sjedete do lesa, na pole – volný terén – jedná se rizikový rekreační sport. A taková čtyřkolka převržena na tělo člověka umí udělat pěknou paseku.

Toto jde převést logicky na česká pole nebo africké poště, popř. na sjezdovky kdekoliv  – jizda volným terénem je ve výlukách.

Všechny výše jmenované činnosti plus mnoho dalších (např. horolezectví, bungee jumping, canyonig… ) jsou ve výlukách. Lidé toto ani netuší, jak riskují.

ALE ŘEŠENÍ EXISUJE !

V rámci běžného pojistného můžete být pojištěni i na rizikové rekreační sporty. Co je ještě lepší? – platnost po celém světě! Ale pozor, drtivá většina životních pojišťoven má tuto činnost ve výlukách!

Kdo si s touto problematikou neví rady, mé kontakty jsou Vám kdykoliv  k dispozici. – viz zde

Ale raději konat, než být na dlouhodobé nemocenské případně invalidní bez finančních prostředků.

Je možná dobře si uvědomit, že jakákoliv prevence, když je kvalitní –  je levnější než likvidace daných problémů.

Hezký den bez pojistných událostí.

Váš osobní pojistný poradce.

Doubek Radek

 Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *