Škody vůči zaměstnavateli – škody, které můžou přejít do velkých částek

Pokud jste v zaměstnaneckém poměru, určitě bych Vám doporučil sjednat si pojistku proti škodám, které můžete způsobit svému zaměstnavateli při plnění pracovních povinností. Ty se mohou vyšplhat velmi vysoko.

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje: www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Jaké škody mohu způsobit?

 Každá profese má své specifické nastavení a nejde říct, že když zaměstnanci „A“ se hodí pojišťovna „X“  tak u zaměstnance „B“ to bude stejné. Budou-li na stejné profesi ve stejné firmě, jde tento vzorec aplikovat. Bude-li ale zaměstnanec ( stejná profese ) v jiné firmě, může to být pojišťovna „Y“ – může mít rozdílné pracovní povinnosti.

A tak jako rozdělujeme profese při sjednávání životních pojistek tak zde je podobné rozdělení také.

Velkou skupinu tvoří také řidiči. A ani zde není řidič a „řidič“. Máme zde řidiče v manažerské pozici, máme zde skladníky na vysokozdvižných vozících a potom řidiče kamionu a jiných vozidel (nad 2,5t), ale kdo se tím zabývá? 🙁 Logicky, že řidič ještěrky v areálu firmy, bude mít jinak nastavenou pojistku, než řidič kamionu v rámci Evropy (světa)

ŠKODY JDOU ČASTO DO MILIÓNŮ KORUN…..

Za jak velkou škodu mám odpovědnost?

Zaměstnavatel po Vás může chtít uhradit škodu ve výši 4,5násobku hrubé mzdy. Tzn. při hrubé mzdě 35.000Kč po Vás může chtít zaměstnavatel uhradit škodu za 157.500Kč a to už je dost velká částka na splácení.

Jaká je cena pojištění?

Vše záleží na profesi a nastavení pojistné smlouvy. Určitě je dobré mít v pojistce sjednanou pokud možno nejnižší možnou spoluúčast. Ano, jsou tyto pojistky dražší, ale při pojistném plnění se Vám tato investice vrátí.

Cena pojistky je od cca 1 000 Kč / ročně a výše. Ale u manažerských smluv (kdy firemní vozidla používají i pro soukromé účely ), ale také u profesionálních řidičů případně obsluhy speciálních strojů ( autojeřáby, bagry, buldozery, domíchávače…) včetně vysokozdvižných vozíků, se pojistné může vyšplhat do řádů několika tisíc za rok.

I zde platí: pojistka musí být nastavena aktuálně k Vaši profesi. V žádném případě nespoléhejte na pojistku, která je starší pěti let. A to i když jste stále na stejné pracovní pozici.

Cena tedy není tak důležitá, důležité je za co platíte – spoluúčast, rozsah, profese…

Pozor na výluky!

Tak jako každá pojistná smlouva (obchodní případ) má své pojistné podmínky, zde toto platí také. A v každé pojišťovně najdete drobné odchylky, které mohou mít velké důsledky.

Nevíte-li si rady s tímto nastavením, můžete se mě kdykoliv obrátit. 

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

zde najdete plný kontakt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *