Srážka na sjezdovce se vám může pěkně prodražit

Lyžařská sezóna je v plném proudu a davy lidí vyrážejí začátkem víkendu do hor. Na svahu pak můžete potkat několik typů lidí. Potkáme zde ty, kteří přijeli relaxovat, pročistit si hlavu od každodenních starostí, ale také ty, kteří si na svahu potřebují něco dokazovat, chovají se arogantně a nějaké zásady bezpečné a ohleduplné jízdy jim nic moc neříkají. I když věřím, že zrovna vy nepatříte do druhé kategorie, opakování je matka moudrosti – jezděte BEZPEČNĚ! Jakmile totiž srazíte například obchodníka na burze, může po vás požadovat odškodné ve výši třeba i několik milionů korun… A to už dokáže narušit rodinný rozpočet.

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Opatrně a za hranicemi ještě opatrněji

I když tento “trend” v Čechách zatím není rozšířený v takové míře, v zahraničí je docela běžné se soudit o odškodné. Jakmile totiž vlastní vinou srazíte člověka, na jehož platu je závislý zbytek rodiny, a způsobíte mu dlouhodobější potíže, může po vás požadovat pěkně tučné odškodné.

Není výjimkou ani nárokování nemajetkové újmy a negativního vlivu na společenské uplatnění.

Proto je nutné mít při sjednávání cestovního pojištění do zahraničí zřízenou odpovědnost za škody včetně zdraví! Škody mohu jít do miliónů.

Někoho jsem srazil, co teď?

Když už dojde k tomu, že z nějakého důvodu srazíte člověka na svahu, doporučuji postupovat dle závažnosti incidentu. Takovým vodítkem pro vás může být postup, který se využívá i při autonehodách.

Událost je vhodné si vyfotit, nakreslit stručný ilustrační plánek, zaznamenat kontakty na svědky nehody a celou událost ohlásit horské službě, popřípadě policii a asistenční službě.

Pokud máte podezření, že je druhá strana pod vlivem návykových látek, trvejte na testu.

Trocha statistiky

V roce 2016 vyjížděla horská služba zhruba k 5850 případům, z toho se na 3339 úrazů týkalo lyžařů a cca 1210 snowboardistů.

Záchranáři podotýkají, že spoustě úrazům by se dalo předejít, pokud by lidé dostatečně dbali na dobrý technický stav svého vybavení a používali alespoň základní chrániče

Přeji krásnou lyžovačku a hezký den bez pojistných událostí.

Váš osobní pojistný poradce.

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *