Úraz – pět otázek, pět odpovědí

CO JE ÚRAZ A KDY SE PLNIT NEBUDE? Mohu dostat penále a sankce za to, že se mi stal úraz a to i když ho mám pojištěný?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Veškeré definice a názory jsou ve všeobecné rovině a každý „úraz“ se řídí platnými pojistnými podmínkami dané pojišťovny. Ke každému úrazu je potřeba přistupovat s „citem“ a „individuálně“.

Všechny úrazy přináši postiženým většinou útrapy. A je jedno zda se jedná o úraz svalů, kostí, či orgánů.

Otázka číslo  jedna: co je vlastně „úraz“?

 •  s troškou nadsázky se dá říct, že vše co je mechanicky poškozené ( zlomené, spálené, přetržené – meniskus, achillovka, atp.)
 • úrazy ošetřené fixací  (sádra, ortéza atp. ) – např. na prsty na nohou se nedává ani sádra, ani ortéza, ale náplasťová fixace

Otázka číslo  dvě: co není úraz?

 • naraženiny, nataženiny, boule, úrazy bez prokázání  zobrazovací metodou, spáleniny  prvního stupně,  spáleniny od slunce atp.
 • úrazy ošetřené jen obvazovým materiálem či náplastmi ( elastik, škrobový obvaz, obvazový materiál atp. )

 Otázky číslo tři: co je úraz a přesto se plnit NEBUDE?

 • je to typ a druh úrazu, s kterým se člověk léčil „x“ let ( časem)  před zřízením pojistné smlouvy.
 • Příklad:  Klient si v srpnu 2018 zřídil pojistnou smlouvu ale  v prosinci 2017 byl klient operován na achillovku a nyní mu opět stejná šlacha povolila ( praskla, přetrhla se) a klient jde zpět na operaci. A i když je to úraz tak v tomto případě se plnit NEBUDE. Původní  úraz se totiž stal před sepsáním pojistné smlouvy. Nynější operace je jen následek.

Otázky číslo čtyři: proč nemám  zaplacenou  celou dobu léčbu úrazu, ale jen její část?

 • každá pojišťovna má tabulky maximálního plnění za tělesné poškození úrazu. Tzn. i když se reálně úraz léčil 40 dní tak mohu dostat klidně zaplaceno jen 25 dní.
 • jinak řečeno: úraz se plní dle tabulek maximálního plnění dané pojišťovny
 • veškeré tabulky Vaší pojišťovny najdete na stránkách dané pojišťovny.

Mohu dostat „penále či sankce“ za to, že mám úraz?

 • ano můžete… bohužel je to smutné, ale tyto pojistné události na pojistném trhu najdete…
 • příklad: jedu taxikem domů a mám smrtelnou dopravní nehodu ( jsem připoutaný pasažér taxi a nic jsem neporušil,)  přesto má rodina nedostane  plnění z rizika “ smrt úrazem“, ale toto riziko jsem si platil… 
 • jsem řemeslník pracující na lešení v rámci své pracovní profese / činnosti a spadnu z  “ x “ tého patra. Nemocenská 0.5 roku,  přesto riziko (nemocenské) formou úrazu se plnit nebude ( přitom si ji v pojistné smlouvě  platím)
 • avšak ne každá pojišťovna má výluky, penále, sankce, ale najdete na pojistném trhu takové. O to větší je pro klienta následný šok, z odmítnutého plnění, případně krácení.

Jak tedy pojistit úraz a přitom získat maximální plnění z pojišťovny?  Chcete být „biti“ za to, že jste si nepřečetli výluku, nebo chcete být plněni za své úrazové postižení?

Jak se se vyhnout sankcím a penále za to, že jsem pojišťěn a mám úraz? 

Opravdu si myslíte, že tak základnímu riziku, jako je úraz, rozumíte? – když ani nevíte, zda-li za úraz dostanete pokutu ( sankci ).

Zdaleka nejsou vyjmenovány všechny „sankce“ a „penále“

Víte, že některé pojišťovny NEPLNÍ úrazy spojené s pracovní činností ( zaměstnáním) ? – viz zde

ŽÁDNÝ ÚRAZ NENÍ  STEJNÝ – výše uvedené body jsou jen vodítka nikoliv dogmata. Každý úraz má svá specifika, svůj úrazový děj a svůj popis. Každá pojišťovna má také své tabulky max. plnění úrazu a pojistné podmínky, podle kterých vyplácí pojistné plnění za pojištěná rizika.

Pro jakékoliv informace jsem Vám plně k dispozici.

Hezký den bez pojistných událostí.

Váš osobní pojistný poradce.

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *