Cestovní pojištění

… je nejvyšší stupeň cestovatelské aktivity. A to i  u těch kteří vyjíždějí jen párkrát za rok za hranici všedních dnů.

Každá rodina se snaží odpočinout od běžných starostí, ale bohužel i na dovolené nás čekají nejen příjemné okamžiky strávené v kruhu rodiny a přátel, ale také nepříjemnosti – v zahraničí tyto škody mohou jít do „X“ desítek euro, dolarů, liber, nebo jiné světové měny.

JAK JE TO S POJIŠTĚNÍM ???

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno  

Tři ZÁSADNÍ body na co si dát pozor:

BOD ČÍSLO 1.

Životní pojištění NENÍ cestovní pojištění !!!!

Mnoho z mých klientů se na toto ptá. Ikdyž mě znají mnoho let, tato otázka zní stále dokola. Ale, žádná otázka není špatná: je lepší být 5min za hlupáka – bojím se zeptat – než 5let splácet velké škody.

Všeobecně: ( každá pojišťovna má jiné pojistné podmínky )

  • životní pojištění KRYJE převážně – úrazy pobyty v nemocnici, trvalé následky, nemocenské atp.
  • životní pojištění určitě NEKRYJE – výlohy a nákladu lékařů, cenu léků + jiného zdravotnického matriálu, případně jiné služby ( např. cesta sanitkou )

BOD ČÍSLO 2.

Odpovědnost z mé činnosti v zahraničí.

Můžete  se chovat sebebezpečnější, ale můžete zaručit, že Vám u hotelového bazénu nepodklouznou nohy a nesrazíte vysoce postaveného managera, který působí někde v Irsku, Anglii, či Japonsku. Kolik stojí takový den tohoto člověka?

Půjčujete si vozidlo v dané zemi, kam cestujete?  A co když způsobíte dopravní nehodu s velmi vážnými zdravotními komplikacemi?  – je to Vaše vina!   Hádejte kdo dané miliony bude platit.

BOD ČÍSLO 3.

Adrenalinové zážitky

Většina z klientů, kteří vyjíždí za hranicí ČR nějak v podvědomí chtějí zažít nevšední zážitek. Ale kde je hranice toho, kde je nutno mít připojištěné adrenalinové zážitky a kde ne?  Jsou dvě vodítka: pojistné podmínky dané pojišťovny a logicky  výše pojistného za dané riziko. viz zde

NEVÍTE SI RADY S CESTOVNÍM POJIŠTĚNÍM? – ušetřených pár korun na cestovním pojištění vám může ušetřit velké finanční problémy – chcete-li závazky a dludy.

Hezký den bez pojistných událostí.

Váš osobní pojistný poradce.

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *