Jak se dá ukrást nemovitost?

Právě možná nyní, kdy čtete tento článek, už nejste majitelem své nemovitosti…prosím ? jak je to možné ? – jen nás někdo straší a to prostě není možné, vždyť sedím ve svém domě / bytě / zahradě a někdo mi ukradl to co jsem mnoho let budoval a splácel ? Vždyť dům či pozemek se nedá odnést..

Ano bohužel možné to je… to co se níže dočtete nejsou smyšlené věci ale reálná fakta .. chcete tedy čekat až Vás někdo okrade nebo si přečtete jak se tomu bránit a jak to celé funguje ?

Co tedy s tím… mohu se vůbec tomu bránit ?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Co tedy s tím… mohu se vůbec tomu bránit ?

Vyhlídne-li si někdo Váš dům, byt či pozemek, udělá to takto.

Na katastru nemovitostí jsou veškerá data a osobní údaje, které potřebuje ke zfalšovaní osobních dokladů. Následně daný dotyčný, začne Vaši nemovitost  nabízet k prodeji. Kupující nemá šanci nic zjistit, protože předložené doklady se shodují s daty na katastrálním úřadě. A pak už to jde standartní cestou. Kupující podepíše smlouvu, zaplatí dohodnutou cenu, katastr přepíše data a Vy nemáte ani svou nemovitost, ani peníze ale co určitě máte je velký problém.

Dle občanského zákoníku máte povinnost se o svou nemovitost starat. Takže co jste udělali pro to aby jste svůj majetek ochránili? Myslíte si, že pomůže to, když řeknete, že Vás měl katastr o  této transakci vyrozumět písemně? Určitě to udělal, ale kdo má Vaše doklady, ten si nechá přesměrovat poštu např. na druhou stranu ČR. Jestliže vydělal např. 1.000.000 Kč tak tu stokorunu do této služby určitě rád obětuje.

Jak se tedy mohu bránit? Jak to souvisí s webem pojištění?

Ne za každou službou se schovává komerční standartní pojištění. Ale i toto je jeden druh nekomerčního pojištění a služba „elektronická informovanost klienta“ ze strany katastrálního úřadu se dá zřídit. Po zaplacení paušálního poplatku Vám katastr pošle vyrozumění na Vaše elektronické kontakty, že se s Vaší nemovitosti něco děje. Jistě i tady se dá namítat, že v době počítačových pirátů a virů jde i toto pohlídat, ale čím více bude možností, jak Vás bude moci katastr informovat, tím se i zvedá pravděpodobnost toho, že se k Vám informace opravdu dostane.

Kolik tedy tato „pojistka“ stojí?  Je vypočítávána z hodnoty nemovitosti procentem, nebo je zde měsíční či roční paušál? Kolik stojí pojištění Vaši nemovitosti u komerční pojišťovny? Kolik jste ochotni zaplatiti za službu katastru za to, že Vám bude hlídat Vaši nemovitost? Cena této služby je k dnešnímu dni dvěstě korun a co je důležité – celoživotně. Je to opravdu tak velká částka aby nešla zaplatit a kde a jak si tuto službu mohu zřídit?

Odkaz na zřízení služby: viz zde a kolik to stojí?

Tak ještě si stále myslíte, že nejde ukrást nemovitost a že se proti tomu nejde efektivně bránit? Nečekejte, až Vás někdo předběhne a zřiďte si tuto službu ještě dnes. Ať můžete mít klidnější spaní.

Hezký den bez pojistných událostí

Doubek Radek

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu bez
uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *