Pojištění zvířecích mazlíčků – na co si dát pozor

Češi jsou národ pejskařů  a milovníci koček. Každý rok utratíme za své miláčky desítky miliónů korun. Jsou součástí našich rodin a je vhodné se zamyslet také nad pojistkou. Ale na co si dát pozor? Kolik stojí taková pojistka?

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje: www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Tak jako člověk má svou životní pojistku, tak i pes/kočka – zvlášť dražší plemena by měli mít svou pojistku. A jak to u pojištění bývá, cena je to poslední, co by Vás mělo zajímat.

Je vhodné tedy být při výběru pojištění pro svého mazlíčka obezřetný a věnovat výběru velkou pozornost.

Na co si tedy dát pozor?

  • Rasa/ plemeno psa/kočky: má velký vliv na celou skladbu pojistné smlouvy
  • Vstupní věk: od 3 měsíců, ale také najdete od 6ti měsíců, od 8mi měsíců…
  • Výstupní doba: čím větší plemeno, tím častěji kratší doba pojištění v letech. Většinou platí, že čím pozdější nástup do pojištění, tím pozdější výstup. Příklad: „daného psa“ nelze pojistit dříve jak od 5ti měsíců, ale může byt pojištěn do 8mi let případně 10ti let ( dle rasy ). Nebo naopak: psa lze pojistit od tří měsíců, ale jen do 4 let věku ( dle rasy )
  • Rozsah pojistné smlouvy: jaká rizika daná pojistka kryje a jaká ne.
  • Limity: určitě je rozdíl zda máte na smlouvě roční limit 20.000Kč nebo 50.000Kč
  • Spoluúčast: v drtivé většině je stejná a to 10% nebo min. částka uvedená ve smlouvě např. 1.000Kč
  • Další možné požadavky: čipování, zdravotní dotazník vyplněný veterinářem
  • A dle výše uvedených vyjde výsledná cena, která je v „průměru“ 400Kč / měs.

Co pojišťovny většinou hradí a co ne: – s přihlédnutím na aktuální pojistné podmínky:

ANO:  akutní nemoci, úrazy, hospitalizace, léky, předoperační a operační zákroky, zdravotnický materiál, práce veterináře atp.

NE: nemoci a úrazy v ochranných lhůtách, prevence, očkování, kosmetické zákroky, vše s čím se zvíře léčilo před vstupem do pojištění, veterinář dle územní platnosti ( nejčastěji jen v rámci ČR )

Každá pojistná smlouva má své individuální pojistné podmínky a proto je vhodné věnovat čas jejímu studiu a nerozhodovat se jen dle ceny.

Je vhodné myslet také na to, že naši mazlíčci mohou způsobit škodu a to nejen na majetku, ale i na zdraví. Svým nečekaným vběhnutím do vozovky mohou způsobit autonehodu, kočky mohou někoho zasáhnout drápem do oka, psi někoho pokousat. Všechno to jsou škody, které mohou jít desetitisíců, statisíců klidně i miliónů korun. Víte která pojistka toto kryje? – viz zde

Závěrem:  jestliže svému miláčkovi dopřáváte kvalitní stravu a plnohodnotný život, určitě by jste měli myslet i na to, že jako živý tvor se může zranit nebo být nemocen. Péče o něj u veterináře se může vyšplhat do závratných výšin. Pojištění by tedy mělo být součástí každého takového zvířete – tak jak je očkování a čipy.

Přeji Vám mnoho krásných chvil s Vašimi mazlíčky.

Hezký den bez pojistných událostí

Doubek Radek

zde najdete plný kontakt

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *