Co lze vše čerpat z pojištění domácnosti případně nemovitosti?

Při zřizování pojistné smlouvy na domácnost / nemovitost se setkávám často s námitkou, že je to drahé, nebo nepotřebné. Ale když se zeptám klienta zda ví co vše může případně čerpat tak většinou ho napadne tak maximálně zloděj, případně vandal.

Ukažme si některé věci, které ani člověk neví, že čerpat může (jedná se o výtah z více pojišťoven)

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

.

Základním myšlenkou by mělo být, mít pojištěnou „střechu nad hlavou“ jako bezpředmětnou nutnost.

CO TO JE PODPOJIŠTĚNÍ A JAK TO FUNGUJE?viz zde. Stále e jedná o nejčastější případy krácení

Není měsíc, aby někde neshořel majetek za milióny korun, nebyl vyplaven vodou či poničen jinými živly. Ale to všechno znáte. Co tedy je možno čerpat z věcí které nejsou tak v podvědomí. Některé jsou za drobný poplatek, některé jsou v rámci pojištění v ceně.

Níže uvedené příklady mohou být závislé na skladbě pojistné smlouvy, limitech, sjednaných rizicích, pojistných podmínkách, pojišťovně atp.

Určitě v každé smlouvě najdete pojištění občanské odpovědnosti případně pojištění z držby nemovitosti. Ano když vytopíte souseda, nebo když dítě rozbije např. míčem sousedovo okno. 

Co tak, ale nehoda na silnici jako cyklista / chodec? Nebo Váš pes pokouše člověka… co s tím? – více zde

Likvidace škůdců. Mít vosí nebo sršní hnízdo nad hlavou (nebo bojovat s hlodavci) je opravdu velmi nepřijemná situace – nezatěžujte tím ale hasiče, můžou chybět někde kde je opravdu jejich zásah potřebný – využijte pojistku. Deratizace – i toto lze využít.

Má to svou logiku: pojišťovna raději uhradí preventivně likvidace takového „škůdce“ než hradit škody, které mohou způsobit

Právní pomoc ve spotřebitelských sporech. Neuznali Vám oprávněnou reklamaci?  Využijte právníka na telefonu – řekne Vám jak postupovat. I tuto možnost si máte možnost zřídit a využít.

Pojistka Vám zaplatí právníka kdy hájí Vaše práva, zastupuje Vás osobně u soudu a koná právní kroky spojené s vymáháním Vašeho práva. Právník Vám může být přidělen pojišťovnou, nebo oslovíte svého.

Cykloasistence. Kterému cyklistovi se nestalo, že se kolo „pokazilo“ právě v nejvzdálenějším bodě od nejbližšího vlaku /auta/. Na kole přejedete hory, od vlaku /auta/ jste 30 km a přetrhnul jste řetěz, tak nešikovně, že nejde zpět spojit. Dopravit se nejde jinak než pěšky, ale 30 km? Zavolám do pojišťovny a oni mi pomůžou…

Sklo All risk. Skla nejsou jen okna!  Jsou to i zrcadlové skříně, sklokeramické desky, WC, umyvadla, zastřešení balkónu, zimní zahrady, zastřešení bazénů atp.

Řemeslníci. Instalatér, zámečník. Už se Vám stalo, že se Vám zabouchly dveře? Tyto případy bývají celkem často. A než si dáte u souseda kafe, máte dveře od zámečníka otevřené.

Havarijní situace, kde budete narychlo shánět instalatéry, když na řemeslníka se čeká klidně i měsíc? Zavolejte do pojišťovny – určitě Vám pomůžou, máte-li toto v pojistce zanešeno.

.

Únik vody díky havárii zaplatí kdo? Přece majitel a ten se může obrátit na pojišťovnu… a ta mu může pomoci s úhradou účtu za vodu.

Jste mimo svůj domov, praskne vodovodní řad za Vašim vodoměrem a celá škoda jde za Vámi. Ale než vodu zastavíte, jsou to litry a litry vody, které musíte zaplatit…

Nefunguje Vám některý z velkých spotřebičů? ani to není pro pojištění problém.

Pojišťovna nejen, že Vám může poslat mechanika případně zařídí jiné kroky, ale taky ho zaplatí (mínus drobná spoluúčast). Většinou se jedná o spotřebiče do 5ti let stáří – je vhodné přihlídnout k daným pojistným podmínkám.

Solární panely, tepelná čerpadla, dobijecí stanice pro elektomobil, zařízení pro recyklaci vody, stínící technika….

… ano je to toho opravdu mnoho.

Vaší jedinou „starostí“ je mít aktuální pojistnou smlouvu s kvalitním nastavením nejen pojistných častek, ale i limitů a rozsahu.

Pergoly, ploty, kůlny, garáže, zabudované bazény včetně zastřešení … (vedlejší stavby)

Kolik stála Vaše pergola? Bazén a jeho zastřešení?

Škoda na plotě 50 000 Kč nic co by nebylo reálné.

Běžný klient ani neví co jeho pojistka obsahuje, ale ví že je drahá. Zde jsou jen některé možnosti z mnoha dalších. Vandal, živly, zloděje, jsem vůbec nezmiňoval.

Největším a nejčastějším problémem u pojištění majetku zůstává ale PODPOJIŠTĚNÍ psal jsem zde. – doporučuji přečíst.

NEVÍTE SI RADY S NASTAVENÍM POJISTNÉ SMLOUVY, nebo nevíte zda se Vás týká podpojištění? Mé kontakty jsou Vám plně k dispozici.

NEJHOŠÍ FORMA ŠÍLENSTVÍ JE NEDĚLAT NIC A MYSLET SI ŽE TO „NĚJAK“ DOPADNE

Hezký den bez pojistných událostí

Doubek Radek

zde najdete plný kontakt

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *